0
Your cart
Your cart is empty.
Please go to Shop Now
Produkt Cena Ilość Kwota
1 grudnia 2022

Czytelnia POLIN online: Izaak Baszewis Singer “Ruda Kejla” – już 7 grudnia!

Zapraszamy na rozmowę na temat książki pt. “Ruda Kejla“. Z Krzysztofem Modelskim, Moniką Polit i Natalią Moskal rozmawiać będzie Emilia Konwerska (Krytyka Polityczna). Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Fame Art.

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE TUTAJ.

KUP KSIĄŻKĘ TUTAJ!

“Ruda Kejla” to niepublikowana dotąd w Polsce książka noblisty Izaaka Baszewisa Singera. Po raz pierwszy przetłumaczona z jidysz na język polski przez Krzysztofa Modelskiego, ukazała się 21 listopada nakładem Wydawnictwa Fame Art. Sensacyjna fabuła powieści, którą śledzimy w napięciu niczym najlepszy serial, obrazuje przedwojenny żydowski półświatek, biedne dzielnice wypełnione podrzędnymi knajpami i burdelami – miejsca, w których rządzi handel i erotyka. Przedstawiony przez Baszewisa świat dosłownie i w przenośni narzuca pytanie o czystość, porządek i obecność Boga.

Główną bohaterką powieści jest była prostytutka Kejla – żona nietuzinkowego złodziejaszka Jarmego, która w poszukiwaniu szczęścia trafia aż do Ameryki. Baszewis Singer odkrywa przed czytelnikami i czytelniczkami ciemną stronę ulicy Krochmalnej w Warszawie i demaskuje ułudę: systemu moralności, amerykańskiego snu i możliwości zbudowania trwałej wspólnoty. Ta powieść, jak samo życie, opowiada o miłości, krzywdzie oraz o tym, co wynika z konieczności i nieodpartego pragnienia osiągnięcia tego, co nienazwane, które tkwi w każdym z nas. 

ZAPRASZAMY!

Zapisz się na wydarzenie tutaj.

test