0
Your cart
Your cart is empty.
Please go to Shop Now
Produkt Cena Ilość Kwota
20 stycznia 2023

Natalia Moskal powraca z nowym singlem “Sole Ad Est” – posłuchaj już teraz!

Natalia Moskal powraca z włoskim singlem Sole Ad Est, w którym na nowo odkrywa własną artystyczną tożsamość. Po kilku latach wcielania się w ikoniczne postaci, takie jak Sophia Loren czy Kazimiera Iłłakowiczówna, artystka wraca do autorskiej twórczości będącej intymnym wyrazem jej doświadczeń i emocji. Najnowsza piosenka Natalii Moskal od dziś dostępna jest we wszystkich serwisach streamingowych a teledysk już teraz obejrzycie w serwisie YouTube. 

Utwór Sole Ad Est to nostalgiczna ballada, która opowiada o utracie bliskiej osoby. Subtelny wokal Natalii Moskal łączy się z wyrazistą elektroniczną aranżacją tworząc melancholijny nastrój wyrażający niemożliwość powrotu do tego, co utracone i zachowane jedynie w ulotnym wspomnieniu. Jak mówi sama artystka: „Piosenka opowiada o bólu związanym ze stratą kogoś, kogo się kocha, bez możliwości odzyskania tej osoby i o bezsilności z tym związanej. Komponując i pisząc tekst myślałam o konkretnej osobie, ale sądzę, że ten utwór jest niezwykle uniwersalny”. 

Posłuchaj piosenki już teraz: https://NataliaMoskal.lnk.to/Soleadest

Natalia Moskal nie tylko śpiewa, ale jest również autorką tekstu, który na język włoski przełożyła wspólnie z Paolą Condeo. Artystka, która na co dzień mieszka w Mediolanie, kontynuuje swoją twórczość w tym języku po niezwykle ciepłym przyjęciu jej poprzedniej płyty There is a star przez publiczność z Italii. Jej piosenki cieszą się popularnością we włoskich stacjach radiowych, a sama artystka nie raz była gościnią najważniejszych mediów opowiadając o swojej fascynacji kulturą Włoch, z której nieustająco czerpie inspirację do własnej twórczości. Niecodzienne połączenie lirycznego języka włoskiego z elektroniczno-nostalgiczną muzyką sprawia, że Sole Ad Est na długo zapada w pamięć – jak miłość, którą utraciliśmy i wciąż tęsknimy. 

Owa tęsknota została w sposób metaforyczny przedstawiona w teledysku jako nieistniejąca planeta – nierealna strefa dostępna jedynie jako widmowe, przepełnione nostalgią marzenie o ponownym spotkaniu. Próby cofania czasu są możliwe jedynie w fantastycznym świecie wyobrażonym przez tych, którzy tęsknią – podobnie jak tytułowe „słońce, które zachodzi na wschodzie”.

Piosenka powstała przy współpracy z producentem Michałem Foxem Królem, uznawanym za jednego z najbardziej utalentowanych producentów muzycznych w Polsce, który na stałe współpracuje z takimi artystami jak Maria Peszek, Katarzyna Nosowska czy Kayah. Teledysk natomiast wyreżyserował Dawid Ziemba, który współpracuje z Natalią Moskal nie po raz pierwszy. Premiera teledysku już 24.01.2023 roku.


Natalia Moskal – Sole Ad Est

Kompozycja: Natalia Moskal, Michal Fox Krol

Tekst: Natalia Moskal, Paola Candeo

Produkcja muzyczna, aranżacja: Michal Fox Krol 

Wydawca: Fame Art 

Serwisy streamingowe – https://NataliaMoskal.lnk.to/Soleadest

Natalia Moskal – wokalistka, autorka muzyki i tekstów, tłumaczka literatury, producentka teledysków, miłośniczka Włoch i włoskiej kultury, współwłaścicielka i współzałożycielka wydawnictwa literacko-muzycznego Fame Art. Do tej pory ukazały się jej trzy albumy studyjne: Songs of Myself (2017), Iłłakowiczówna. Bunt młodości (2018) oraz There is a star (2020). Pierwszy włoski singiel Natalii (Im)perfetta, który ukazał się także po polsku i po angielsku, był we Włoszech emitowany w 67 stacjach radiowych, miał premierę na popularnym portalu ogólnokrajowym Sky TG 24, zakwalifikował się także do setki najczęściej granych w radio niezależnych utworów. Teledyski promujące płytę There is a star miały premiery na największych włoskich portalach informacyjnych, m.in. SkyTG24 i TGcom24. 

Media społecznościowe: 

IG: https://www.instagram.com/natalia.moskal/

FB: https://www.facebook.com/NataliaMoskalOfficial

Kanał YT: https://www.youtube.com/@NataliaMoskal

www: https://nataliamoskal.pl

test