0
Your cart
Your cart is empty.
Please go to Shop Now
Produkt Cena Ilość Kwota
3 czerwca 2022

[PREMIERA] Rozplątując włóczkę – „Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci” już w księgarniach!


Wyjątkowa książka „Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci” właśnie trafiła do sprzedaży! Od dziś znajdziecie ją w najlepszych księgarniach w całej Polsce. Na pytanie, w jaki sposób o emocjach rozmawiać z najmłodszymi, twórczej odpowiedzi poszukiwały czołowe polskie artystki sceny muzycznej: Natalia Grosiak, Bela Komoszyńska, Mela Koteluk, Marika, Natalia Moskal oraz Olga Stokłosa.


Każda z autorek przywołuje inną emocję, przesiewa ją przez filtr własnej wrażliwości i oddaje w ręce najmłodszych Czytelników i Czytelniczek oraz ich rodziców niezwykłe opowiadania, których bohaterowie mierzą się z przeróżnymi problemami: od poczucia bycia niewystarczającym, poprzez problemy w szkole, aż po trudności związane z nagłą przeprowadzką. 

Dzięki wyjątkowemu wyczuciu autorki stworzyły teksty czułe, ale pozbawione tkliwości. Każda z nich traktuje najmłodszych odbiorców z należytą powagą, pochylając się nad ich problemami z wyraźną, ale nienachalną empatią. Udało im się to poprzez zwrócenie się ku własnym doświadczeniom związanym z ich dzieciństwem, jak i relacjom z własnymi dziećmi. 

„Emocje zachowują się podobnie do włóczki” – tak jedno ze swoich opowiadań podsumowuje Mela Koteluk. Inną metaforą, która doskonale opisuje „Pożegnanie z Wesołą” jest ta przywołana przez Marcina Prokopa: „Emocje są jak język obcy – czasami trudno go opanować, ale można i trzeba się tego nauczyć, żeby móc skutecznie porozumiewać się z innymi”.

Najnowsza publikacja wydawnictwa Fame Art zaprasza rodziców i dzieci  do wspólnego rozplątywania wszystkich włóczek trudnych doświadczeń oraz do nauki nowego języka emocji. 

„Pożegnanie z Wesołą” to doskonały prezent na Dzień Dziecka – zarówno dla najmłodszych jak i już tych dorosłych dzieci, które wciąż uczą się rozplątywania włóczek własnych doświadczeń. 

N.Grosiak, B.Komoszyńska, Marika, M.Koteluk, N.Moskal, O. Stokłosa, Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci

Ilustracje: Zosia i Staś Stokłosowie

Opieka merytoryczna: A. Stokłosa

Książkę można kupić na: https://fameart.worfordis.com/produkt/pozegnanie-z-wesola-i-inne-opowiadania-dla-dzieci/ oraz w najlepszych księgarniach w całej Polsce.

Premiera: 01.06.2022

“Pożegnanie z Wesołą”. Marika: to pretekst do rozmowy z dziećmi o emocjach – rozmowa w Muzycznej Jedynce: https://www.polskieradio.pl/7/160/Artykul/2969115,Pozegnanie-z-Wesola-Marika-to-pretekst-do-rozmowy-z-dziecmi-o-emocjach

Natalia Moskal o książce „Pożegnanie z Wesołą” dla TVP3 Warszawa: https://warszawa.tvp.pl/33852168/warszawski-dzien​

Przedpremierowe fragmenty opowiadań Mariki i Natalii Moskal na portalu Ofeminin.pl: https://www.ofeminin.pl/czas-wolny/ksiazki/pozegnanie-z-wesola-i-inne-opowiadania-dla-dzieci-piosenkarki-napisaly-ksiazke-dla/0k2yhfq


Fame Art to niezależne lubelskie wydawnictwo powstałe z fascynacji kulturą i

sztuką. Zespół działającego od 2015 roku Fame Art tworzą głównie kobiety,

koncentrując się na projektach literackich, ale także muzycznych. Jedną z misji wydawnictwa jest przywracanie nieznanych do tej pory polskiemu czytelnikowi utworów pisarek i pisarzy jidysz. Dotąd w wydawnictwie ukazały się takie tytuły jak: Niedostatek Lynn Steger Strong, Mrówki nie mają skrzydeł Silvy Gentilini, Moimi Słowami Ruth Bader Ginsburg czy Towarzysz Nachman Izraela Joszuy Singera.

Obserwuj Wydawnictwo Fame Art

Facebook / Instagram / Strona internetowa

test