0
Your cart
Your cart is empty.
Please go to Shop Now
Produkt Cena Ilość Kwota
21 listopada 2022

„Ruda Kejla” – nieznana powieść noblisty Izaaka Baszewisa Singera dołącza do katalogu Fame Art

Zamów książkę już teraz! Kliknij tutaj.

Wydawnictwo Fame Art prezentuje niewydaną do tej pory w Polsce powieść Izaaka Baszewisa Singera pod tytułem „Ruda Kejla”. Autor przedstawia w niej wyjątkowy portret przedwojennej, żydowskiej Warszawy oraz jej mieszkańców, którzy w poszukiwaniu szczęścia nie cofają się przed niczym. Po publikacji książek autorstwa Ester Singer Kreitman oraz Izraela Joszuy Singera to kolejna powieść słynnego przedstawiciela tego literackiego klanu w katalogu wydawnictwa.

Główną bohaterką powieści Izaaka Baszewisa Singera jest była prostytutka Kejla – żona nietuzinkowego złodziejaszka Jarmego, która wiedziona wielkimi marzeniami trafia aż do Ameryki. Ich wspólne perypetie są główną osią, wokół której  autor zbudował niezwykłą opowieść o miłości, krzywdzie oraz o tym, co dzieje się z człowiekiem postawionym między niechcianą koniecznością i nieodpartym pragnieniem. 

Sensacyjna fabuła, którą śledzimy w napięciu niczym najlepszy serial, ukazuje przedwojenny żydowski półświatek, biedne dzielnice wypełnione podrzędnymi knajpami i burdelami – miejsca, w których rządzi handel i erotyka. Przedstawiony przez Baszewisa świat dosłownie i w przenośni narzuca pytanie o czystość, porządek i obecność Boga.

Izrael Baszewis Singer nie bał się żadnego tabu: w jego powieści każda z postaci targana jest namiętnościami, pasją i pragnieniami, o których trudno rozmawiać nawet współcześnie. Autor „Sztukmistrza z Lublina” nie bał się jednak żadnych, nawet najbardziej mrocznych, tematów. Poruszał je z odwagą i brawurą, które wypełniają karty „Rudej Kejli” od początku aż do ostatniej strony.  

W tej niepublikowanej dotąd po polsku powieści, noblista odkrywa przed Czytelnikami i Czytelniczkami ciemną stronę ulicy Krochmalnej i demaskuje ułudy: systemu moralności, amerykańskiego snu i możliwości zbudowania trwałej wspólnoty. 

Lektura tej powieści dostarcza mocnych wrażeń! To gotowy scenariusz serialu z warszawskich i nowojorskich ulic początku XX wieku. Sensacyjna fabuła, brawurowa akcja, barwne postaci. Zanurzeni w samo serce żydowskiego półświatka, odkrywamy jego tajemnice i marzenia. Złodzieje, prostytutki, rabini i uczniowie chederów zaludniają ów nieistniejący świat, który na kartach prozy Singera odżywa ponownie w dziesiątkach barw. Także namiętności, o jakich bogobojnym  sługom żydowskich bożnic się nie śniło. Po lekturze Rudej Kelji wiem, co mieli na myśli żydowscy literaci nazywając autora Szoszy –pornografem. —

Agata Tuszyńska, autorka biografii Baszewisa SINGER. Pejzaże Pamięci

UWAGA!

Od 15.11 do 30.11 w wydawnictwie Fame Art trwa wielka promocja na wszystkie tytuły wydawnictwa, które zostały objęte promocją aż do 60%. Wraz ze wszystkimi pozycjami wydanymi dotychczas zachęcamy do przedpremierowego zamawiania książki „Ruda Kejla” Izaaka Baszewisa Singera. Wysyłka zamówień zawierających tę książkę odbędzie się po 21.11.2022. Do tego dnia obowiązuje specjalna cena: 40,90 zł. 

ZAMÓW TERAZ.

test