0
Your cart
Your cart is empty.
Please go to Shop Now
Produkt Cena Ilość Kwota
27 lipca 2022

[ZAPOWIEDŹ] “DZIENNIKI RAKA“ AUDRE LORDE KOLEJNĄ PREMIERĄ W FAME ART! 


Już nie mogliśmy się doczekać, aby Wam powiedzieć! Jesteśmy niezwykle dumni, że będziemy mogli wydać książkę tej właśnie autorki!

“Na dzieła Audre Lorde trafiłam dzięki fantastycznym profesorkom na studiach. Była jedną z omawianych autorek zarówno na zajęciach z literatury feministycznej, jak i afro-amerykańskiej. Od razu zrobiła na mnie ogromne wrażenie i byłam wdzięczna wykładowczyniom za to, że przybliżają i wyjaśniają nam tak istotną literaturę, która w Polsce niestety jest tak trudno dostępna. Od 2014 roku wyczekiwałam na próżno polskiego przekładu „Cancer Journals”, aż wreszcie zdecydowałam, że w takim razie to my opublikujemy tę książkę w Polsce i jestem z tego powodu niezwykle dumna.” – tak o decyzji o „Cancer Journals” mówi Natalia Moskal.

Audre Lorde to postać wyjątkowa: poetka, pisarka, feministka, aktywistka na rzecz czarnej społeczności w Stanach Zjednoczonych; osoba obdarzona niezwykłym talentem poetyckim, który da się wyczuć również w jej twórczości eseistycznej. 📖 „Cancer Journals” to intymny zapis jej walki z rakiem piersi. Lorde łączy w nim refleksje na temat relacji jej ciała z problematyką społeczną; znosi różnicę między tym, co prywatne i publiczne wskazując na to, że nasze życie w świecie zawsze jest polityczne i kształtowane przez czynniki niezależne od nas.

Sama autorka określała się jako „czarna, lesbijka, matka, wojowniczka, poetka”. „Cancer Journals” to nie tylko zapis walki z chorobą, ale również wspaniały (auto)portret niezwykle świadomej siebie kobiety. Możliwość pracy nad tą książką to dla niezwykłe wyróżnienie i cieszymy się, że w końcu po ponad 30 latach od premiery, ta książka pojawi się również w języku polskim w tłumaczeniu Anny Dzierzgowskiej.

Audre Lorde, „Cancer Journals”

Premiera: wrzesień 2022

Tłumaczenie: Anna Dzierzgowska

📸 Robert Giard

test